Cueto za Wilka Arifović za Grosickiego
Henriquez za Lewandowskiego Kojasevic za Jareckiego
Guevara za Zawistowskiego

Minuta po minucie

1' Inauguracja rundy w Poznaniu. Witamy z Bułgarskiej. W kończącym 19 kolejkę meczu, Lech Poznań podejmuje Jagiellonię Białystok. W składzie Kolejorza dzisiaj dwie wymuszone zmiany. Chorych na grypę Turinę i Stilića zastępują kolejno Kotorowski i Wilk. Początek meczu - rozpoczęli goście.
2' Wszyscy jesteśmy ciekawi jak Lech zaprezentuje się bez swojego lidera - Stilića.
4' Uderzenie na bramkę Kotorowskiego zablokowane przez Djurdjevica…
6' Ładna akcja Kolejorza w trójkącie Djurdjević, Wilk, Rengifo, zakończona strzałem tego ostatniego w poprzeczkę.
8' Bardzo dobre podanie Murawskiego do Wilka - ambitna pogoń pomocnika Lecha na nic się jednak zdała i futbolówka opuściło boisko przy linii bocznej.
14' Dobra interwencja Bosackiego w obronie, który wybił piłkę spod nóg Grosickiego.
18' Szybkie przejęcie piłki przez Djurdjevica. Ta trafia do Lewandowskiego, którego potężne uderzenie zza pola karnego w niewielkiej odległości mija bramkę Gikiewicza.
20' Fantastyczne podanie Lewandowskiego do Wilka. Pomocnik Kolejorza znalazł się oko w oko z bramkarzem Jagiellonii i właściwie podał piłkę Gikiewiczowi. To zdecydowanie powinna być bramka!
22' Po zagraniu Lewandowskiego zza pola karnego uderzył Rengifo, ale słabiutko i piłkę spokojnie złapał Gikiewicz.
32' Okres nudnej gry w Poznaniu.
34' Po rzucie wolnym Djurdjevica piłka minęła wszystkich w polu karnym i spadła pod nogi Wojtkowiaka, którego dośrodkowanie przemilczymy!
36' Mocne wstrzelenie piłki w pole karne przez Bandrowskiego i minimalnie spóźnił się na długim słupku Rengifo, by wślizgiem skierować futbolówkę do siatki Jagi.
38' Indywidualna akcja Lewandowskiego zakończona fatalnym strzałem z linii pola karnego!
45' Koniec meczu. Lech mimo zdecydowanej przewagi zaledwie remisuje z Jagiellonią Białystok 0:0.
46' Początek drugiej połowy - rozpoczęli lechici.
46' W przerwie jedna zmiana w Lechu. Kontuzjowanego Wilka zastępuje Cueto!
48' Wielkie brawa dla Bandrowskiego, który otrzymał piłkę z autu od Djurdjevića, przedryblował dwóch piłkarzy i podał idealnie do stojącego na 11 metrze Roberta Lewandowskiego. Lewy fantastycznie przyjął futbolówkę i bez zastanowienia huknął w długi róg bramki Gikiewicza, który w tej sytuacji był bez szans na skuteczną interwencję.
50' Indywidualnie Murawski, podaje do Rengifo, jednak strzał Peruwiańczyka zablokowany.
54' Bardzo dobra akcja Cueto. Młody piłkarz Lecha podał do Lewandowskiego, ten przyjął piłkę na 5 metrze, obrócił się i… nie trafił w bramkę, a jedynie w zewnętrzną część słupka. Wielka szkoda…
57' Uderzenie z dalszej odłegłości na bramkę Kotorowskiego i bramkarz Lecha spokojnie łapie piłkę.
60' Pierwsza zmiana w Jagiellonii. Za Grosickiego wchodzi Arifović.
61' Kolejna szansa dla Lecha. Mocny strzał z prawej strony Bandrowskiego o centymetry mija słupek bramki gości.
64' Bardzo brzydki faul na środku boiska Bruno i żółta kartka.
68' Druga zmiana w Jagiellonii. Kojasevic w miejsce Jareckiego.
70' Z daleka uderzył Bruno i piłka nieznacznie minęła bramkę Kotorowskiego.
73' Dośrodkowanie Cueto zakończone bardzo niecelnym strzałem Bosackiego.
77' Kolejna próba Lewandowskiego po indywidualnej akcji. Ładny strzał, ale jednak trochę niecelny.
83' Faul Stano na Cueto i żółta kartka dla gracza gości.
85' Ostatnia zmiana w Jagiellonii. Zawistowski opuścił boisko, w jego miejsce Guevara.
88' Cudowny drybling Cueto, który wręcz ośmieszył próbującego odebrać mu piłkę Króla. Akcja nagrodzona gromkimi brawami przez kibiców.
90' Mecz potrwa jeszcze dwie minuty.
91' Druga zmiana w Lechu. Lewandowskiego zastępuję Henriquez.
92' Koniec meczu. Skromne zwycięstwo udało dowieźć się do końca i Kolejorz zainkasował jakże cenny trzy punkty.

Podsumowanie meczu

W meczu 19. kolejki Ekstraklasy Lech Poznań pokonał Jagiellonię Białystok 1:0. Bramkę dla Kolejorza w 48 minucie spotkania zdobył Robert Lewandowski.

Jagiellonia była teoretycznie najsłabszym rywalem z jakim w tym roku mierzyli się lechici, ale mecz z ekipom z Białegostoku nie należał wcale do łatwych. Choć poznaniacy od samego początku spotkania starali się narzucić przeciwnikowi swój styl gry, dłużej utrzymywali się przy piłce i częściej atakowali, to brakowało jednak klarownych sytuacji do zdobycia bramki. Przed przerwą pod bramką Rafała Gikiewicza było naprawdę gorąco było dwa razy. Najpierw w 6 minucie po świetnej akcji trójki Jakub Wilk - Robert Lewandowski - Hernan Rengifo, ten ostatni technicznie uderzył z 14 metrów, ale trafił w poprzeczkę. W 20 minucie po podaniu Lewandowskie w sytuacji sam na sam z Gikiewiczem znalazł się Jakub Wilk, ale bramkarz gospodarzy był w tym razem górą. Jagiellonia bramce Lecha nie zagroziła właściwie ani razu. Od podań odcięty był Tomasz Frankowski, a aktywny Kamil Grosicki przegrywał kolejne pojedynki z Bartoszem Bosackim.
Zdecydowanie ciekawiej było w drugiej połowie. Wszystko zaczęło się po myśli lechitów. W 48 minucie Ivan Djurdjević z autu zagrał do Tomasza Bandrowskiego, ten podał w pole karne do Lewandowskiego, który uwolnił się spod opieki obrońców i posłał piłkę do siatki obok bezradnego Gikiewicza. Jagiellonia choć starała się zaatakować, nie bardzo potrafiła przedostać się pod bramkę Lecha. Naprawdę groźne było jedynie uderzenie Bruno z dystansu, po którym piłka przeleciała tuż obok słupka. Lechici spokojnie konstruowali natomiast kolejne akcje oddalając grę od własnego pola karnego. Nieźle prezentował się wprowadzony po przerwie Anderson Cueto. Jeszcze jedną dobrą okazję do podwyższenie rezultatu miał Lewandowski, ale piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek. Najważniejsze jednak, że po ostatnim gwizdku sędziego poznaniacy znów mogli cieszyć się z trzech punktów.